Pochmurnie

-7°C

Świeradów Zdrój

Pochmurnie

Wilgotność: 74%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 18 Marca 2018

    Pochmurnie -5°C -10°C

  • 19 Marca 2018

    Duże zachmurzenie -5°C -12°C

Pogoda Świeradów Zdrój

Single Track Świeradów-Zdrój

Single Track to system wąskich (do ok 1m szerokości), jednokierunkowych ścieżek rowerowych zlokalizowanych w Górach Izerskich na pograniczu polsko-czeskim w miejscowościach Świeradów–Zdrój oraz Nové Město pod Smrkem. Ścieżki projektował walijski projektant Dafydd Davis, który uznawany jest za absolutną światową czołówkę w swojej dziedzinie. Na chwilę obecną do dyspozycji rowerzystów oddane jest ponad 80 km ścieżek po obu stronach granicy.

 

Ścieżki te są tak przygotowane aby sprawić frajdę z jazdy doświadczonym rowerzystom jak również rodzinom z dziećmi. Podstawą ścieżki jest zagęszczony tłuczeń imitujący jazdę po szutrach, natomiast w miejscach podmokłych zostały wybudowane drewniane kładki umożliwiające przejazd rowerzystom. Trasy zostały podzielone na 4 poziomy trudności : zielony, niebieski, czerwony oraz czarny odpowiednio od łatwego do wymagającego. Podczas jazdy rowerzyści mogą obcować z naturą oraz podziwiać piękne widoki z Gór Izerskich. Dodatkowo na ścieżkach zlokalizowane są skróty pozwalające na szybszy powrót do miejsca startu w razie zmęczenie bądź konieczności szybszego zakończenia jazdy. W różnych miejscach ścieżek zlokalizowane są strefy odpoczynku, punkty gastronomiczne oraz większe centra rowerowe.

 

Dobierz poziom trasy do indywidualnych potrzeb

 

Trasa zielona

 

Rodzice z młodszymi dziećmi, jak również mniej wprawni rowerzyści na oznakowanej na zielono szerokiej ścieżce oswoją się, lub powtórzą kontrolę nad rowerem i nauczą się poruszania po tego rodzaju nawierzchni. Zielony Single Track jest również odpowiedni dla niepełnosprawnych rowerzystów, korzystających ze specjalnych rowerów albo dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ścieżka jest na tyle szeroka, że w razie potrzeby rowerzyści mogą jechać obok siebie. Trasa zielona zaczyna się przy Single Track Centrum i wiedzie w obu kierunkach. Jest również używana jako łącznik z pozostałymi pętlami ścieżek Single Track pod Smrkem.

 

Trasa niebieska

 

Kto już bez problemów radzi sobie na trasie zielonej powinien spróbować niebieskiej. Tu zaczyna się już prawdziwa zabawa: przyjemne kołysanie na rowerze i zakręty. Tak dobrej okazji do jakże przyjemnej jazdy dla średniozaawansowanych rowerzystów nigdzie indziej nie znajdziecie. Będziecie się dużo lepiej bawić niż jeżdżąc po asfalcie czy drogach leśnych, a równocześnie nie zaskoczą Was żadne nieoczekiwane i niebezpieczne przeszkody na ścieżkach. Na niebieskiej trasie nie ma żadnych wymagających podjazdów czy zjazdów. Ścieżki znakowane tym kolorem są cenione również przez rowerzystów, którzy chcą skorzystać z lekkiej przejażdżki, odpoczywając w pięknym leśnym otoczeniu.

 

Trasa czerwona

 

Jest idealna dla tych rowerzystów, którzy już trochę czują rower, albo dla tych, którzy dostatecznie opanowali trasę niebieską. Wije się ona górskimi zboczami. Umożliwi Wam zabawę z rowerem, pozwoli Wam na płynną i dynamiczną jazdę, oraz pozwoli poprawić Wasze umiejętności. Ma średni stopień trudności. Doświadczeni rowerzyści będą mieć radość z flow przy pełnej prędkości jazdy, a mniej doświadczeni miło się pokołyszą po terenowych nierównościach. Na trasie czerwonej potrafią się bawić jak dzieci nawet doświadczeni jeźdźcy FR i DH.

 

Trasa czarna

 

Na doświadczonych i zręcznych jeźdźców czeka trasa oznakowana na czarno. Jest to wąska ścieżka z większym nachyleniem, która sprawdzi Wasze umiejętności w panowaniu nad rowerem, jednakże nigdy nie stracicie flow. Wymaga od rowerzysty maksymalnej kontroli nad rowerem oraz koncentracji podczas jazdy. Nie zaskoczy Was nagłymi przeszkodami czy hopkami, ale będzie od Was wymagać elastycznej reakcji na zastaną sytuację na ścieżce. Od czarnej ścieżki możecie oczekiwać radości z fizycznie wymagającej, energicznej i technicznej jazdy.

 

Single Track Świeradów-ZdrójSingle Track trasa

 

Zapraszamy na wycieczki po polsko­czeskich ścieżkach rowerowych singletrack. Do dyspozycji mają Państwo ponad 80 km tras jednokierunkowych o różnym stopniu trudności. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjemność i wrażenia z jazdy są nie do opisania.

 

„Z nami poprawisz technikę jazdy i zyskasz nowe doświadczenia”

 

Single Track Świeradów Single Track

 

Nie bez powodu Świeradów – Zdrój i Góry Izerskie nazywane są Rowerowym Rajem. Niedługa pętelka po Górach Izerskich daje zaledwie szansę zasmakować atmosfery górskich wojaży po tych górach. Ich wizytówką jest kilkanaście oznakowanych tras rowerowych, niekończące się szutrówki, piękne widoki i prawie brak cywilizacji ­ czego więcej potrzeba kolarzom górskim? Trasy w Górach Izerskich idealnie nadają się na rodzinne wypady rowerowe, a niezliczone kilometry ścieżek rowerowych dają dużo możliwości.

Oferta Letnia

Jesteś zainteresowany letnią ofertą?
Mamy przygotowaną dla Ciebie bogatą ofertę sportową!

Sprawdź
wypożyczalnia rowerów Świeradów Zdrój

Oferta Zimowa

Jesteś zainteresowany zimową ofertą?
Mamy przygotowaną dla Ciebie bogatą ofertę sportową!

Sprawdź
masaże Świeradów Zdrój
go top - wypożyczalnia rowerów Świeradów Zdrój
Pochmurnie

-7°C

Świeradów Zdrój

Pochmurnie

Wilgotność: 74%

Wiatr: 35.40 km/h