Pochmurnie

-7°C

Świeradów Zdrój

Pochmurnie

Wilgotność: 74%

Wiatr: 35.40 km/h

 • 18 Marca 2018

  Pochmurnie -5°C -10°C

 • 19 Marca 2018

  Duże zachmurzenie -5°C -12°C

Pogoda Świeradów Zdrój

Wycieczki

 

Izer&Trip

 

Wyjazdy Izer&Trip to połączenie wyprawy rowerowej z formami turystyki krajoznawczo­kulturowej. Wyjazdy organizowane są w kilkunastoosobowych grupach. Zajęcia sportowe prowadzone są na poziomie podstawowym przez doświadczonych instruktorów – nie wymagają wcześniejszego przygotowania.

Wycieczki Izer&Trip są wycieczkami jedno, dwu lub trzy dniowymi. Miejsca pobytu są starannie wyselekcjonowane tak aby zapewnić Państwu odpoczynek od codziennego zgiełku i pośpiechu.

Pełen relaks w świetnej atmosferze!

 

 

Szlakiem izerskich schronisk

- 3 dni – 120 km – 1120 metrów przewyższeń – trasa asfaltowo-terenowa – wyprawa średnio trudna

 

Wyjazd jest łatwy, jedyna jego trudność to fakt podróżowania z sakwami, no i nieprzewidywalna pogoda. Na tym wyjeździe praktycznie każdy jest w stanie sobie poradzić. Dystanse dzienne nie są straszne, a i przewyższenia są do zaakceptowania. Także jest wycieczką rowerową z pięknym krajobrazem, na której każdy powinien sobie poradzić. Jest to bardzo dobry wstęp do tych trudniejszych wypraw.

 

Program wyjazdu

Dzień 01 (piątek) – integracja

Spotykamy się w piątek przy ulicy Zdrojowej w ścisłym centrum Świeradowa Zdroju (godz. 17:00). Wystartujemy spod Domu Zdrojowego w stronę Stogu Izerskiego gdzie nastąpi oficjalne rozpoczęcie naszej wyprawy rowerowej. Tam też od godz. 19:30 grillujemy, integrujemy się i snujemy opowieści o podróżach i nie tylko. Mile widziane dobre humory. Gwarantujemy kiełbaski, napoje, chleb.

 

Dzień 02 (sobota) – 70 km / większość trasy po stronie czeskiej

Poranek zaczynamy od śniadania w schronisku. Startujemy o godzinie 10:00 spod górnej stacji kolei gondolowej Ski&Sun w kierunku czeskiej wieży widokowej Smrek.

Następnie udamy się w kierunku izerskich schronisk t.j. Smědava, Izerka, Orle i dalej u celu naszego pierwszego dnia Chatki Górzystów. Jednak wcześniej zobaczymy takie miejsca jak: skocznie narciarskie w Harahovie oraz ośrodek narciarstwa biegowego Bieg Piastów. W godzinach wieczornych dotrzemy do Chatki Górzystów gdzie czekać na nas będą pyszne, biszkoptowe naleśniki (regionalny przysmak). Po zakwaterowaniu udamy się na wspólną kąpiel w izerskim potoku a wieczór spędzimy w Parku Ciemnego Nieba.

 

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1002811,droga-mleczna-i-miliony-gwiazd-nad-gorami-izerskimi-zobacz-wyjatkowy-film,id,t.html?cookie=1

 

Dzień 03 (niedziela) 40 km / tutaj przeżyjemy przygodę z jazdą terenową.

To już nasz trzeci i zarazem ostatni dzień podróży. Wypoczęci, pełni energii wyruszymy w drogę. Przed nami będą kolejne miejsca do zwiedzenia. W okolicy godziny 8 rano wspólnie przygotowujemy śniadanie. I następnie startujemy w dalszą podróż. Na początek dnia solidny podjazd w kierunku najwyższego szczytu Gór Izerskich, ale widok na Łąki Izerskie oraz dolinę rzeki Kwisy wynagrodzą wszystko. Z Wysokiej Kopy udamy się w kierunku schroniska na Wysokim Kamieniu. Jednak wcześniej zwiedzimy odkrywkową Kopalnię Kwarcu „Stanisław” - najwyżej położony zakład wydobywczy w Polsce, a nawet w środkowej Europie. Zachwyceni panoramom Karkonoszy oraz Kotliny Jeleniogórskiej z Wysokiego Kamienia udajemy się w stronę Świeradowa Zdroju gdzie nastąpi oficjalne zakończenie naszego rajdu. Dla chętnych dodatkowa trasa na Sępia Górę, aby podziwiać piękną panoramę Świeradowa Zdroju i okolicznych miejscowości.

 

Cena za wyjazd:

 • 230 zł / osoba – cena standard
 • 200 zł / osoba – stali klienci LechSport

 

Cena zawiera

 • 2 noclegi (Schronisko na stogu Izerskim, Chatka Górzystów)
 • Ognisko z kiełbaskami
 • Obiadokolacja w Chatce Górzystów (NALEŚNIK)
 • Logistykę wyjazdu
 • Przewodnika rowerowego, który pilotuje całą trasę
 • Podstawowy serwis roweru
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Pamiątkowy gadżet z wycieczki

 

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia – przygotowujemy je wspólnie
 • Dojazdu do/z Świeradowa

Oferta Letnia

Jesteś zainteresowany letnią ofertą?
Mamy przygotowaną dla Ciebie bogatą ofertę sportową!

Sprawdź
wypożyczalnia rowerów Świeradów Zdrój

Oferta Zimowa

Jesteś zainteresowany zimową ofertą?
Mamy przygotowaną dla Ciebie bogatą ofertę sportową!

Sprawdź
masaże Świeradów Zdrój
go top - wypożyczalnia rowerów Świeradów Zdrój
Pochmurnie

-7°C

Świeradów Zdrój

Pochmurnie

Wilgotność: 74%

Wiatr: 35.40 km/h