Zachmurzenie częściowe

10°C

Świeradów Zdrój

Zachmurzenie częściowe

Wilgotność: 70%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 24 Listopada 2017

  Duże zachmurzenie 12°C 5°C

 • 25 Listopada 2017

  Rain And Snow 7°C 1°C

Pogoda Świeradów Zdrój

Przedszkole narciarskie Świeradów Zdrój

Jak szkolimy

 

Szanowni rodzice poniżej przedstawiamy nasz program szkolenia narciarskiego dla dzieci przedszkolnych. Metodyka pracy została oparta na przesłankach Polskiego Związku Narciarskiego oraz naszym długoletnim doświadczeniu.

 

I Etap nauki

Pierwsze kroki dla naszych najmłodszych są najtrudniejsze, dlatego instruktorzy prowadzą zajęcia praktycznie indywidualnie z każdym dzieckiem. W ten sposób możemy poświęcić każdemu dziecku maksimum uwagi. Zajęcia te przeplatane są przerwami na zabawę i odpoczynek. Dbamy w ten sposób o systematyczne i spokojne wprowadzenie dziecka w świat narciarstwa bez niepotrzebnych przeciążeń i stresów.

 

II Etap nauki

Dzieci, które osiągnęły już umiejętność samodzielnego poruszania się na stoku (jazda wyciągiem, hamowanie) dobierane są w grupy dzielone pod względem umiejętności (4-6os.). Dzięki osiągniętym umiejętnościom przerwy są już wyłącznie sporadyczne. Dzieci na tym etapie doskonalą swoje umiejętności z instruktorem oraz uczą się samodzielnego korzystania ze stoku narciarskiego.

 

Stopnie zaawansowania:

 • „0” – dziecko nie miało nigdy w życiu nart na nogach lub próbowało już kiedyś swoich sił, ale nie potrafi utrzymać pługu

 • „1” – dziecko, które miało już narty na nogach minimum kilka godzin, potrafi samodzielnie utrzymać narty w pługu, zahamować i zmienić kierunek jazdy pługiem

 • „2” – dziecko nie ma problemu z poruszaniem się na nartach, zaczyna prowadzić narty równolegle w skręcie, powoli pługiem zjedzie z każdego stoku i w każdym momencie potrafi się zatrzymać

 • „3” – dziecko zaawansowane, jeździ równolegle, nie ma problemu w poruszaniu się w różnych warunkach śniegowych i na trudniejszych trasach, zjedzie przeciętną prędkością z każdego stoku

 

Informacje dla rodziców

 

Cel

Naszym głównym celem jest nauczenie dzieci samodzielnej i odpowiedzialnej jazdy na nartach oraz zachęcenie ich do narciarstwa.

 

Nauka i zabawa

Nauka odbywa się poprzez zabawę, która jest przeważającym elementem zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych (4-7 lat). Aby uniknąć nadmiernego obciążenia na stawy a zwłaszcza na kolana, które jeszcze w tym wieku nie są do końca ukształtowane, sugerujemy przeplatanie zajęć na nartach z zajęciami ruchowymi i zabawami bez nart.

 

Odpoczynek

Dysponujmy ciepłym pomieszczeniem, w którym dzieci mogą zregenerować siły, gdzie opiekun bawi się z nimi, rysuje, ogląda bajki, czyta itp. Po przerwie dzieci wracają na stok. Grupy dobierane są wg. wieku i umiejętności. Osoby lepiej jeżdżące po krótkiej rozgrzewce i „rozjeżdżeniu” na „oślej łące” kontynuują zajęcia na innych trasach, dostosowanych do umiejętności.

 

Kaski są obowiązkowe

 

Kiedy rozpocząć naukę

 

Optymalnym wiekiem, według fachowych źródeł, jest 5 lat, wtedy osiąga się największe efekty, a jazda na nartach nie powoduje już tak dużych obciążeń na stawy kolanowe jak w młodszych latach. W wieku lat 4 można rozpocząć oswajanie z nartami, butami, a nawet tak zdawałoby się banalnymi rzeczami jak: śnieg, wiatr, zimno itp., które również mają wpływ na nauczanie, zwłaszcza u maluchów, które są ciekawskie świata.

W tym wieku najlepszym rozwiązaniem są zajęcia właśnie w przedszkolu, które daje możliwość różnorodnych zajęć, gdzie w każdej chwili można odpocząć aby znów na nowo założyć nartki. Nie należy więc oczekiwać, że 3 lub 4 latek po kilku godzinach spędzonych w przedszkolu lub z instruktorem, zjedzie bez przeszkód z górki. Sukcesem będzie natomiast sama chęć dziecka do jazdy na nartach, umiejętność samodzielnego zapinania nart, zakładania bucików, poruszania się, chodzenia na nartach, obracania się i stabilnego zjazdu na zasadzie „złap mnie”. Ten czas nigdy nie jest czasem straconym!

W wieku lat 5 dzieci osiągają większą koordynację ruchów, rozumieją przydatność niektórych pozycji i ich cel, większe są zatem postępy.

 

PRZEDSZKOLE DAJE MOŻLIWOŚĆ OBCOWANIA Z INNYMI DZIEĆMI, TWORZĄ SIĘ PRZYJAŹNIE I
ZNAJOMOŚCI, JEST MOŻLIWOŚĆ ORGANIZOWANIA CIEKAWYCH I WESOŁYCH ZABAW,
POMAGAJĄCYCH W ZDOBYWANIU PEWNYCH UMIEJĘTNOŚCI

 

Cennik Przedszkola Narciarskiego sezon 2016/17

 

700 złKurs 5 dniowy 3 godz./dzień 10.00 - 13.00 (możliwość przedłużenia kursu o kolejne dni)
470 złKurs 5 dniowy 2 godz./dzień 13.00-15.00 (możliwość przedłużenia kursu o kolejne dni)
420 złKurs 3 dniowy 3 godz./dzień 10.00 - 13.00 (możliwość przedłużenia kursu o kolejne dni)
285 złKurs 3 dniowy 2 godz./dzień 13.00-15.00 (możliwość przedłużenia kursu o kolejne dni)
150 złPoranek na nartach 3 godz./dzień 10.00 - 13.00
100 złPopołudnie na nartach 2 godz./dzień 13.00 - 15.00

 

ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ MOŻLIWE JEST W KAŻDY DZIEŃ TYGODNIA

 

Cena obejmuje

 • szkolenie narciarskie
 • opiekę w pokoju zabaw
 • dyplomy
 • upominki
 • karnet narciarski na wyciągu do nauczania początkowego

 

Cena nie obejmuje

 • karnetu narciarskiego na nartostradzie Ski&Sun - korzystne ceny zakupu!!
 • sprzętu narciarskiego

 

Uwagi

 • na jednego instruktora przypada 4-7 dzieci
 • uczestnik szkolenia musi mieć opanowany 1 stopień zaawansowania („1” – dziecko, które miało już narty na nogach minimum kilka godzin, potrafi samodzielnie utrzymać narty w pługu, zahamować i zmienić kierunek jazdy pługiem)
 • potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 200zł/os
 • po pierwszym dniu zajęć należy uiścić pozostałą część opłaty za kurs (potwierdzić formę czasową uczestnictwa dziecka w zajęciach)

 

PARTNERZY:

 

"Ucząc innych, sami się uczymy.”

~Seneka Młodszy

Oferta Letnia

Jesteś zainteresowany letnią ofertą?
Mamy przygotowaną dla Ciebie bogatą ofertę sportową!

Sprawdź
wypożyczalnia rowerów Świeradów Zdrój

Oferta Zimowa

Jesteś zainteresowany zimową ofertą?
Mamy przygotowaną dla Ciebie bogatą ofertę sportową!

Sprawdź
masaże Świeradów Zdrój
go top - wypożyczalnia rowerów Świeradów Zdrój
Zachmurzenie częściowe

10°C

Świeradów Zdrój

Zachmurzenie częściowe

Wilgotność: 70%

Wiatr: 11.27 km/h