Rezerwacja
  • Zaloguj się

Dobierz poziom trasy do indywidualnych potrzeb

TRASA DLA WSZYSTKICH

Zielony Single Track jest odpowiedni dla rodzin z młodszymi dziećmi, jak również dla mniej wprawionych rowerzystów, którzy chcą nauczyć się poruszania po tego typu tasach. Ścieżka jest na tyle szeroka, że w razie potrzeby rowerzyści mogą jechać obok siebie.

TRASA ŁATWA

Tu zaczyna się prawdziwa zabawa: przyjemne kołysanie na rowerze i zakręty. Tak dobrej okazji do jazdy dla średniozaawansowanych rowerzystów nigdzie indziej nie znajdziecie. Na niebieskiej trasie nie ma żadnych wymagających podjazdów czy zjazdów.

TRASA ŚREDNIO-TRUDNA

Jest idealna dla tych rowerzystów, którzy już trochę czują rower, albo dla tych, którzy dostatecznie opanowali trasę niebieską. Wije się ona górskimi zboczami. Umożliwi zabawę z rowerem, pozwoli na płynną i dynamiczną jazdę. Doświadczeni rowerzyści będą mieć radość z flow przy pełnej prędkości jazdy, a mniej doświadczeni miło się pokołyszą po terenowych nierównościach.

TRASA TRUDNA

Jest to wąska ścieżka z większym nachyleniem, która sprawdzi umiejętności rowerzysty w panowaniu nad rowerem. Wymaga maksymalnej kontroli nad rowerem oraz koncentracji podczas jazdy. Nie zaskoczy nagłymi przeszkodami czy hopkami. Od czarnej ścieżki możecie oczekiwać radości z fizycznie wymagającej, energicznej i technicznej jazdy.

Single Track Świeradów lub kto jak woli Singltrek Pod Smrkem

Jest unikatowym projektem w Europie Środkowej. Ścieżki projektował Walijczyk Dafydd Davis, który uznawany jest za absolutną światową czołówkę w swojej dziedzinie. Sieć leśnych ścieżek dla rowerzystów, wijących się pomiędzy drzewami, wśród leśnych polan, które są budowane i utrzymywane według ścisłych zasad przy maksymalnym poszanowaniu okolicznej przyrody. .
Na chwilę obecną do dyspozycji rowerzystów oddane jest ponad 80 km ścieżek po obu stronach granicy. Trasy są przygotowane w taki sposób, by zapewnić rozrywkę zarówno doświadczonym rowerzystom, jak i rodzinom chcącym aktywnie spędzić wolny czas. Podczas wycieczki można zatrzymać się w jednym z punktów gastronomicznych, skorzystać ze strefy odpoczynku lub odwiedzić centrum rowerowe. Na ścieżce zlokalizowane są skróty pozwalające na szybszy powrót do miejsca startu.

Po Single Track mogą poruszać się zarówno rowery (analogowe) napędzane siłą własnych mięśni, jak i rowery (eBike) elektryczne, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością.

Regulamin Single Track

01

Po ścieżkach poruszasz się na własną odpowiedzialność.

02

Jedź tylko w wyznaczonym kierunku oraz w kasku.

03

Przy wyprzedzaniu poinformuj jadącego przed Tobą sygnałem „Uwaga”.

04

Zatrzymuj się tak, abyś nie przeszkadzał innym.

Darmowa subskrypcja aplikacji mobilnej z trasami GPS dla klientów Lech Sport!